بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری در سال 2022

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری در سال 2022

چشم بورس > رمزارز‌ها > بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری در سال 2022
زمان مطالعه: 5 دقیقه
فهرست مطالب

اگرچه می‌توانید از همه‌ی ارزهای دیجیتال نوسان‌ بگیرید، اما کدامیک برای نوسان‌گیری مناسب‌ترند. کوین‌های بزرگ نسبت به کوچکتر‌ها نقدشونده هستند و نوسانات قابل پیش‌بینی دارند. همچنین چشم‌انداز بلندمدت آنها باثبات‌ است و شما را در دام پامپ و دامپ گرفتار نمی‌کنند. در این مقاله از چشم بورس، ابتدا ویژگی‌های یک ارز مناسب برای معاملات نوسانی را بررسی می‌کنیم و سپس بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری در سال 2022 را معرفی خواهیم کرد.

چگونه بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری را انتخاب کنیم؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری
بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری نیازمند بررسی شاخص‌هایی همچون نقدشوندگی، داشتن یک جامعه‌ی واقعی و لیست شدن در تعداد زیادی از صرافی‌ها است. در این بخش هر کدام از این موارد را به اختصار بررسی می‌کنیم.

نقدشوندگی بالا

بدون نقدشوندگی مناسب، ورود و خروج به موقع امکان‌پذیر نخواهد بود. در معاملات نوسانی چند درصد بالا و پایین می‌توانند تمام شود شما را از بین ببرد. بهتر است برای نوسان‌گیری از ارزهای دیجیتال به هیچ عنوان کوین‌های ناشناخته با ارزش بازار پایین را انتخاب نکنید. علاوه بر مشکلات ورود و خروج ممکن است در دام پروژه‌های پامپ و دامپ بیفتید.

جامعه و تیم پروژه

اساسا نه فقط در ارزهای دیجیتال بلکه در بازار سهام نیز چنان‌چه یک جامعه قوی از سهم حمایت کنند، احتمال وجود کف‌های قیمتی معتبر بیشتر است. همچنین آنها معاملات آن را متعادل نگه می‌دارند.

بدون کف قیمت معتبر، نوسان‌گیری دشوار است. مگر اینکه بازار بدون ایجاد کف قیمت در یک روند صعودی باشد. در این صورت بهتر است بخش بزرگتر سرمایه‌ی خود را به صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید.

قابلیت معامله در تعداد زیادی از صرافی‌ها

هر چقدر یک کوین در صرافی‌ها بیشتری معامله شود احتمالا نقدشوندگی بالاتری خواهد داشت. حتی اگر حجم معاملات بالا نباشد ارز دیجیتال مورد نظر را در واچ‌لیست قرار دهید تا زمانی که حجم معاملات بالا رود.

برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری هم صرافی‌های متمرکز و هم صرافی‌های غیرمتمرکز را بررسی کنید. پروژه‌ای که تنها در یک یا دو صرافی وجود دارد ریسک بسیار بالایی دارد. اگر تریدرها نتوانند دارایی خود را در یک صرافی نقد کنند به صرافی‌های دیگر مراجعه می‌کنند و قیمت ارز دیجیتال به سادگی افت خواهد کرد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

با توجه به موارد فوق تقریبا همه‌ی ارزهای دیجیتالی که در کوین مارکت کپ در 50 ارز برتر قرار می‌گیرند، گزینه‌های خوبی برای نوسان‌گیری هستند.

چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک
ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک Chainlink یک پلتفرم اوراکل است که نقش واسطه بین داده‌های دنیای واقعی و قراردادهای هوشمند را ایفا می‌کند. این شبکه یک ارز دیجیتال به نام توکن LINK دارد که از آن برای پرداخت‌های شبکه استفاده می‌شود.

چین لینک از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری است. این رمزارز پایه اغلب پیش از هر دوره‌ی رشد چندین بار نوسان می‌کند.

پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات
ارز دیجیتال پولکادات

در حال حاضر پولکادات Polkadot یک پروژه‌ی پیشرو و ارزنده است. اما مهم‌تر از آن دوره‌های تثیبت طولانی مدت این ارز دیجیتال است که آن را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری تبدیل می‌کند. معمولا در یک دوره‌ی چند ماهه معاملات پولکادات نوسانی می‌شود.

پولکادات رفتار جالبی دارد. حتی اگر بازار ارزهای دیجیتال دارای یک روند قوی باشد، این احتمال وجود دارد که پولکادات مدتی در حال نوسان باقی بماند.

کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو
ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو Cardano نیز مانند پولکادات دوره‌های تثبیت طولانی داد. بر خلاف پولکادات، کاردانو بازیگران قوی‌تری دارد. همچنین در صرافی‌های زیادی معامله می‌شود و معاملات آن بسیار روان است.

به روزرسانی‌ بلاکچین کاردانو نادر است و به کندی منتشر می‌شود. در مجموع کاردانو از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری کوتاه مدت است.

مونرو

ارز دیجیتال مونرو
ارز دیجیتال مونرو

مونرو Monero نسبت به دیگر پروژه‌های این لیست نوسانات شدیدتری دارد. ارز دیجیتال مونرو ارتباط کمتری با دیگر ارزهای بازار دارد و به اصطلاح بتای آن منفی است. مونرو یک رمزارز قدیمی است و جامعه‌ی قدرتمندی دارد.

علاوه بر موارد فوق در بسیاری از صرافی‌های معتبر معامله می‌شود، بنابراین خرید و فروش آن راحت است. همه‌ی این موارد آن را به یک ارز دیجیتال عالی برای نوسان‌گیری تبدیل می‌کند.

اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم
ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم Ethereum دومین رمزارز بزرگ و یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری است. حرکت‌های اتریوم نسبت به بیت‌کوین شدیدتر است و در عین حال چرخه‌های آن تا حد زیادی قابل پیش‌بینی است.

اتریوم بسیار معتبر است، جامعه‌ی پشتیبان بسیار قدرتمندی دارد، نقدشوندگی بالایی دارد و تقریبا در تمام صرافی‌ها معامله می‌شود.

ریپل

ارز دیجیتال ریپل

اگرچه ریپل Ripple برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بهترین گزینه نیست، با این حال از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری است. ریپل معمولا دارای چرخه‌های تثیبت است و از دیگر ارزهای بازار تاثیرپذیری بالایی ندارد.

البته با کاهش قیمت سایر رمزارزها، ریپل نیز نزولی می‌شود. با این حال حتی در صورت نوسانی شدن بیت‌کوین یا اتریوم امکان رشد ریپل وجود دارد.

دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین
ارز دیجیتال دوج کوین

برای معاملات نوسانی دوج کوین Dogecoin نیز گزینه‌ای مناسب است. این ارز دیجیتال دائما در روند و رکود حرکت می‌کند. اگر بتوانید نوسانات آن را درک کنید و سوار بر موج‌ها شوید بازدهی بسیار مناسبی بدست می‌آورید. اگر چه نوسانات آن نسبت به دیگر ارزهای این لیست شدیدتر است اما در بین معامله‌گران و به خصوص نوسان‌گیران بسیار محبوب است.

سوالات متداول بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری چیست؟

ارزهایی برای نوسان‌گیری مناسب هستند که نقدشونده باشند، جامعه‌ی قوی داشته باشند و در صرافی‌های زیادی معامله شوند. 50 ارز برتر کوین مارکت کپ گزینه‌های مناسبی برای نوسان‌گیری هستند.

بهترین زمان برای نوسان‌گیری ارز دیجیتال چیست؟

بهتر است هنگامی که بازار دارای روند است نوسان‌گیری نکنید. بازارهای دارای چرخه‌های رونددار و تثبیت هستند. دوره‌های تثبیت بهترین زمان برای نوسان‌گیری هستند.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید

متوسط امتیاز: 4 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 1

تا حالا امتیازی ثبت نشده. اولین امتیاز رو ثبت کنید!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
به دنبال چه مطلبی هستید ؟
نمادهای برتر
مطالب مرتبط