بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

چشم بورس > رمزارز‌ها > بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022
زمان مطالعه: 12 دقیقه
فهرست مطالب

استخراج یا ماینینگ (Mining) یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال است. برای عملکرد طبیعی بلاکچین، استخراج بسیار ضروری است. با گذشت زمان افراد بیشتری جذب ماینینگ شده‌اند، از این رو سود ماینینگ کمتر و کمتر شده است. البته این بدان معنا نیست که استخراج سودآور نیست و یا همیشه سخت است. در این مقاله از چشم بورس، ابتدا دانش ابتدایی برای استخراج را توضیح می‌دهیم. سپس لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022 را شرح می‌دهیم.

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

برای رسیدن به گنجینه‌‌ای ارزشمندتر از بهترین جواهرات، به کار یدی نیازی نخواهید داشت! ما استخراج را با فرایند هیجان‌انگیز جستجو و کاوش می‌شناسیم. استخراج ارزهای دیجیتال بر خلاف شیوه‌ی سنتی چندان هیجان‌انگیز نیست. با این حال اگر دانش لازم را داشته باشید می‌تواند بسیار سودآور باشد.

به زبان ساده، استخراج (Mining) ارز دیجیتال، فرایند حل معادلات پیچیده‌ی ریاضی برای اعتبارسنجی تراکنش‌های ارز دیجیتال است. تراکنش‌های ارز دیجیتال توسط مرجع مرکزی تایید نمی‌شوند. این تراکنش‌ها با حل معادلات ریاضی توسط رایانه‌های مختلف ثبت و امنیت و اعتبار آنها تضمین می‌شود.

استخراج می‌تواند بر اساس نوع ارزدیجیتال متفاوت باشد. نمی‌خواهیم وارد مباحث پیچیده شویم! اگر استخراج با الگوریتم اثبات کار (PoW) باشد، نیاز به تجهیزات گران‌قیمت و مقدار زیادی انرژی دارد. در صورتی که استخراج مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام (PoS) باشند باید مقدار زیادی از آن ارز دیجیتال را داشته باشید. در این روش هر چقدر میزان ارز نگهداری شده بیشتر باشد، سود بیشتری بدست می‌آورید.

انواع ماینر ارز دیجیتال

انواع ماینر برای استخراج ارز دیجیتال
انواع ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال

بسته به نوع سخت‌افزاری که استفاده می‌شود، ماینینگ را می‌توان به سه نوع مختلف تقسیم کرد. در ادامه هر یک را به صورت مختصر شرح می‎‌دهیم.

اسیک ماینر ASIC Miner

ماینرهای اسیک (ASIC) کمتر شناخته شده هستند ولی در عین حال کارآمدترین سخت‌افزار برای استخراج رمزارزند. بر خلاف CPU یا GPU که رایج‌ترند، ماینرهای اسیک به طور خاص برای حل مسائل پیچیده‌ی ریاضی یا ماینینگ طراحی شده‌اند.

به طور کلی اکثر ماینرهای ASIC برای استخراج یک سری ارز دیجیتال خاص طراحی شده‌اند. این ماینرها قیمت مناسبی دارند و با حدود 300 تا 500 دلار می‌توان یکی از آنها را تهیه کرد. ماینرهای اسیک بهترین ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال هستند و برخی از آنها تا چندهزار برابر کارآمدترند. آنها به نسبت ماینرهای CPU و GPU دارای هش ریت بسیار بالاتری هستند.

با تمام این مزایا، اسیک‌ها نقاط ضعفی نیز دارند. برای همه‌ی ارزهای دیجیتال در دسترس نیستند. علاوه بر این، بر خلاف دو نوع معمول، نمی‌توان آنها را ارتقا داد. در نهایت عمر ماینرهای اسیک کوتاه است و دوام چندانی ندارند.

ماینر کار گرافیک GPU Miner

واحد پردازش گرافیکی یا GPU اساسا همان کارت گرافیکی است که برای کارهایی مانند تماشای فیلم یا بازی در رایانه‌های خود استفاده می‌کنیم. کارت گرافیک را می‌توان برای استخراج ارز دیجیتال نیز استفاده کرد.

ماینر کارت گرافیک به اندازه اسیک کارآمد نیست، اگرچه هش ریت بالایی دارد. کارت‌های گرافیک گران‌تر از اسیک هستند، اما انعطاف‌پذیری بالایی دارند و می‌توان کوین‌های مختلف را با آنها استخراج کرد. علاوه بر این برای فعالیت‌های غیر از ماینینگ نیز استفاده می‌شوند.

اگرچه اکثر مردم کارت‌های گرافیک را در رایانه‌های خود دارند، اما استفاده از آنها برای ماینینگ سودآور نیست. باید یک کارت گرافیک قدرتمند بخرید و برای سایر قطعات نیز هزینه کنید. مصرف انرژی GPU بالاست و هزینه‌های تعمیر و نگهداری بالایی دارد.

ماینر سی‌پی‌یو CPU Miner

واحد پردازش مرکزی یا CPU قدیمی‌ترین سخت‌افزار برای استخراج است. استخراج با CPU نه تنها کند و ناکارآمد است بلکه برای رایانه‌ی شما نیز به شدت زیان دارد. سودی که از این روش بدست می‌آورید بسیار ناچیز است.

سی‌پی‌یوها در موبایل‌ها نیز وجود دارند. بسیاری از افراد به دنبال ارزهای برای استخراج با موبایل هستند. این کار حتی از استخراج با سی‌پی‌یوهای کامپیوتر نیز بدتر است. توان پردازشی سی‌پی‌یو گوشی‌ها کم است و همچنین گرمای زیاد دستگاه شما را نابود خواهد کرد. این یکی را اصلا توصیه نمی‌کنیم.

به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با موبایل نباشید! اگر هم مُصر هستید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که استخراج آن بسیار آسان باشد و قدرت محاسباتی کمی نیاز داشته باشد. هر چند در حالت کلی استخراج با CPU مگر در موارد خاص کار معقولی نیست.

روش‌های استخراج ارز دیجیتال

ما ماینینگ را از نظر نوع سخت‌افزار بررسی کردیم، اما با توجه به روش استخراج آن را می‌توان به سه زیرشاخه تقسیم کرد.

استخراج انفرادی (Solo Mining)

همانطور که از نام آن پیداست، استخراج انفرادی یا سولو ماینینگ روشی است که یک فرد به تنهایی و بدون حمایت از سوی دیگران ارزهای دیجیتال را استخراج می‌کند. این نوع استخراج می‌تواند شامل یک دستگاه ماینر یا یک فارم بزرگ باشد. معمولا استخراج با یک دستگاه سود چندانی نخواهد داشت.

استخر استخراج (Pool Mining

در این روش از توان چندین دستگاه برای استخراج یک بلوک واحد استفاده می‌شود. در استخرهای استخراج دو یا چند فرد توان ماینینگ را به اشتراک می‌گذارند. اگر چه هزینه‌ها و مصرف انرژی کاهش می‌یابد، اما پاداش هر بلوک نیز بین افراد تقسیم می‌شود. اما چون سرعت استخراج بلوک‌ها افزایش می‌یابد در مجموع سودآوری آن از روش انفرادی بیشتر است. به یاد داشته باشید که انتخاب استخرها بسیار دقت کنید و تحقیق کافی را انجام دهید.

استخراج ابری (Cloud Mining)

استخراج ابری به شما این امکان را می‌دهد که بدون داشتن ماینر و پرداخت هزینه‌ی برق، ارز دیجیتال استخراج کنید. در این روش شما ماینرهای شخص دیگری را اجاره می‌کنید و بدیهی است نسبت به دو روش قبل سود کمتری دارد. معمولا ماینرها متعلق به شرکت‌های استخراج در مقیاس بزرگ هستند که ماینینگ را با هزینه‌های کمتری انجام می‌دهند.

در مجموع ما استخراج ابری را پیشنهاد نمی‌کنیم. احتمال اینکه در دام کلاهبرداری بیافتید بالاست! اگر هم به هر دلیلی می‎‌خواهید این کار را انجام دهید باید تحقیق و بررسی کاملی را انجام دهید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022
بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

پس از این مقدمه مختصر در مورد استخراج کریپتو، در این بخش بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022 را بررسی می‌کنیم.

سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

مهم‌ترین معیار در هنگام انتخاب ارز دیجیتال برای استخراج، سودآوری است. با این حال، بسیاری از مردم این معیار را اشتباه تفسیر می‌کنند. آنها احتمالا بیت‌کوین را بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ می‌دانند، چون قیمت بالاتری دارد. باید بدانید این تفسیر لزوما درست نیست. فاکتورهای زیادی دخیل هستند از جمله: هزینه‌های راه اندازی یک ریگ ماینینگ، مقدار ارز استخراج شده در روز، تعداد بلوک‌هایی که برای کسب سود باید استخراج کنید و…

بهترین راه برای تخمین سودآوری استخراج استفاده از ماشین حساب ماینینگ است. کرپیتویی که قصد استخراج آن را دارید، سخت‌افزار، قدرت هش و… را وارد کنید تا تخمین درستی از سودآوری داشته باشید. همچنین از وبسایتی مانند whattomine استفاده تا بدانید کدام کوین در حال حاضر بالاترین سود را دارد. به دنبال سودهای فوری نباشد، استخراج یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است. از نوسانات بازار ارز دیجیتال نیز نباید غافل باشید.

اتریوم (ETH)

 • زمان بلوک: 13 ثانیه
 • بهترین سخت‌افزار برای استخراج: GPU ،CPU
اتریوم (ETH)
اتریوم (ETH)

دومین ارز دیجیتال محبوب و میزان اصلی قراردادهای هوشمند، بدون شک انتخاب بسیاری از ماینرها است. اتریوم (Ethereum) از طریق یک تابع هش اثبات کار با نام Ethash استخراج می‌شود. با این حال اگر تعداد ماینرها افزایش یابد، استخراج سخت‌تر خواهد شد. اگر اتر را با استخر و یا ماینینگ ابری ماین کنید همچنان سودآور است. در مجموع استفاده از استخرها ایده‌ی بهتری است، حتی اگر یک بلوک را به طور کامل ماین کنید باز هم استخراج انفرادی سود کمتری دارد.

به دلایل زیادی اتر در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج قرار دارد. مانند بیت‌کوین باثبات است و قیمت آن تا چند سال آینده نیز بالا باقی می‌ماند. با اینکه بیت‌کوین بسیار محبوب است، اما اتر سزاوار جایگاهی مهم در لیست ما و یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است.

اتریوم کلاسیک (ETC)

 • زمان بلوک: 13 ثانیه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU ،CPU
اتریوم کلاسیک (ETC)
اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم در سال 2016 مجبور به انجام یک هارد فورک شد و اتریومی که امروز می‌شناسیم در واقع هاردفورکی از نسخه‌ی کلاسیک اتریوم است. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) همان نسخه‌ی قدیمی اتریوم با بهبودهای جزیی است. این ارز دیجیتال را می‌توان با سی‌پی‌یو و کارت گرافیک استخراج کرد.

چرا نسخه‌ی کلاسیک اتریوم در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022 قرار دارد؟ اتریوم کلاسیک با ارزش بازار 5 میلیارد دلار هنوز هم بسیار محبوب به حساب می‌آید. درست است به محبوبیت اتریوم نیست، اما معتبر است و در درازمدت سودی پایدار به ماینرها می‌دهد. به طور کلی جایگزین خوبی برای اتریوم است زیرا استخراج آن نسبتا ساده‌تر است. هر چند هنوز هم به سخت‌افزار قدرتمندی نیاز دارد.

موناکوین (MONA)

 • زمان بلوک: 15 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU
موناکوین (MONA)
موناکوین (MONA)

موناکوین (Monacoin) یک فورک از لایت‌کوین (LTC) است. الگوریتم هش اثبات کارِ Lyra2RE(v2) آن را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با ماینرهای کارت گرافیک تبدیل می‌کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک کیف پول سخت‌افزاری و یک دستگاه برای استخراج MONA است.

این ارز دیجیتال ناشناخته‌تر از اتریوم و اتریوم کلاسیک به حساب می‌آید، به همین دلیل استخراج آن ساده‌تر و سودآورتر است. به نظر ما برای کوتاه‌مدت گزینه‌ی مناسبی محسوب می‌شود. با این حال به دلیل قیمت پایین و چشم‌انداز مبهم، برای بلندمدت چندان مناسب نیست.

ورت کوین (VTC)

 • زمان بلوک: 2.5 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU
ورت کوین (VTC)
ورت کوین (VTC)

استخراج ورت کوین (Vertcoin) توسط الگوریم هش اثبات کار Lyra2REv3 است. این ارز دیجیتال در برابر اسیک ماینینگ مقاوم بوده و تنها با کارت گرافیک و CPU می‌توان آن را استخراج کرد. هدف از این کار شرایط منصفانه‌تر برای استخراج ورت کوین است. ارزهای دیجیتال سازگار با اسیک، اغلب توسط شرکت‌های بزرگ ماین می‌شوند. در ورت کوین شرایط عادلانه‌تر است. توسعه‌دهندگان ورت کوین برای غیرمتمرکزتر شدن، آن را در مقابل ASIC مقاوم کرده‌اند.

زی‌کش (ZEC)

 • زمان بلوک: 1 دقیقه و 15 ثانیه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU ،CPU
زی‌کش (ZEC)
زی‌کش (ZEC)

زی‌کش (ZCash) یکی دیگر از ارزهای مقاوم در مقابل اسیک ماینینگ است. فلسفه‌ی وجودی این ارز دیجیتال بر اساس حفظ حریم خصوصی بوده و این مهم‌ترین دلیل محبوبیت زی‌کش به حساب می‌آید. اگر چه به دلیل مقاومت در مقابل اسیک، استخراج آن سخت‌تر است اما ارزش استخراج را دارد. ممنوعیت استخراج با ASIC باعث می‌شود قیمت سکه همچنان بالا بماند. زی‌کش از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در بلندمدت است.

گرین (GRIN)

 • زمان بلوک: 1 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU
گرین (GRIN)
گرین (GRIN)

گرین (Grin) یک ارز دیجیتال کاملا متن باز و مبتنی بر جامعه‌ی کاربران است. در هر دقیقه یک بلوک با 60 گرین استخراج می‌شود یا به عبارت دیگر هر ثانیه یک گرین. چنینی استخراجی با پاداش ثابت در عین افزایش عرضه تاحدی تورم را کنترل می‌کند. این نوع طراحی علاوه بر امنیت طولانی مدت بلاکچین، فرایند استخراج را عادلانه و دموکراتیک می‌کند.

گرین به هیچ‌وجه یک ارز محبوب نیست و در رتبه‌های بالای لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج قرار ندارد. اما به دو دلیل در این لیست جای گرفته است. استخراج گرین ساده است و سود ثابتی به کاربران پاداش می‌دهد. شاید مقدار سود نجومی نباشد اما چندان هم بد نیست.

مونرو (XMR)

 • زمان بلوک: 2 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU
مونرو (XMR)
مونرو (XMR)

مونرو (Monero) یک کوین نسبتا قدیمی با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی است. این ارز دیجیتال بر اساس پروتکل CryptoNote است و تابع هش RandomX استخراج می‌شود. مونرو نیز در مقابل اسیک مقاوم است.

به دلایل زیادی مونرو در لیست ما قرار دارد. عرضه‌ی نامحدودی دارد و سختی استخراج آن مانند بیت‌کوین افزایش نمی‌یابد. قیمت مونرو بالا و بسیار محبوب است. همچنین در بلند مدت چشم‌انداز مثبتی دارد. به طور کلی، مونرو یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است.

ریون کوین (RVN)

 • زمان بلوک: 1 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU

ریون کوین (Ravencoin) از الگوریتمی با نام KAWPOW استفاده می‌کند. یک ارز باارزش و مناسب برای استخراج با کارت گرافیک است. به دلیل سادگی برای مبتدیان گزینه‌ای عالی است. این سکه از نظر ارزش بازار جزو 100 سکه برتر به حساب می‌آید و از این رو ارزش استخراج را دارد.

دش (DASH)

 • زمان بلوک: 2 دقیقه و 30 ثانیه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: ASIC
دش (DASH)
دش (DASH)

دش (Dash) ابتدا یک دارک‌کوین بود و به عنوان یک فورک از بیت‌کوین در سال 2014 وارد بازار کریپتو شد. هدف اصلی از توسعه‌ی دش ایجاد یک اکوسیستم ناشناس و غیرمتمرکزِ پرداخت برای میلیون‌ها نفر است. قلب دش ترکیبی از یازده الگوریتم اثبات کار با یک تابع هش به نام X11 است. از این رو، بسیار امن است زیرا هکرها برای کنترل شبکه باید 11 الگوریتم را به طور همزمان کنترل کنند.

مزیت اصلی دش، فناوری ارسال فوری است به طوری که تراکنش‌ها را بدون فوت وقت و بدون کارمزد اضافی فراهم می‌کند. ماینینگ دش انرژی کمتری نیاز دارد و میزان برق مصرف شده تا 30 درصد نسبت به بیت‌کوین کمتر است. پروژه‌ی قدرتمند و مدل مالی عالی، دش را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022 تبدیل کرده است.

لایت‌کوین (LTC)

 • زمان بلوک: 2 دقیقه و 30 ثانیه
 • بهترین سخت‌افزار برای استخراج: ASIC ،GPU
لایت‌کوین (LTC)
لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین (Litecoin) یک نسخه سبک‌تر از بیت‌کوین است و ویژگی‌های مشترک زیادی با بیت‌کوین دارد. با این حال، تراکنش‌های لایت‌کوین کارمزد کمتری دارد و چهار برابر سریع‌تر هستند. لایت‌کوین از تابع هش اثبات کار با نام Scrypt استفاده می‌کند در نتیجه بدون تراشه‌های گران‌قیمت ASIC و با کارت گرافیک می‌توانید آن را استخراج کنید.

پاداش استخراج LTC بالاست و بین ماینرهای ایرانی نیز محبوب است. با این وجود همچنان به یک سخت‌افزار قدرتمند نیاز دارد و مقدار بالایی انرژی مصرف می‌کند.

آسان‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

تا اینجا بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج را از نظر سودآوری بررسی کردیم. اما سودآوری تنها ملاک برای استخراج نیست. بخصوص اگر بخواهید برای اولین بار ارزهای دیجیتال را استخراج کنید بهتر است سراغ رمزارزهایی بروید که نیاز به دستگاه‌های بسیار قدرتمند ندارند و عملیات استخراج آنها ساده است. بیایید نگاهی به بهترین ارزهای دیجیتال بیندازیم که به آسانی استخراج می‎شوند.

ائون (AEON)

 • زمان بلوک: 4 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: CPU ،GPU
ائون (AEON)

ائون (Aeon) یک فورک از مونرو محسوب می‌شود. این ارز متمرکز بر حریم خصوصی است. به دلیل محبوبیت پایین و ماینرهای کمتر در شبکه، یکی از آسان‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج به حساب می‌آید. با این حال قیمت پایینی دارد و نباید انتظار سود نجومی داشته باشید.

سوییت‌کوین (SweatCoin)

 • زمان بلوک: 6 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: بدن خودتان!
سوییت‌کوین (SweatCoin)
سوییت‌کوین (SweatCoin)

سوییت‌کوین (SweatCoin) یک ارز دیجیتال بسیار خاص است. ابتدای این مقاله گفتیم که برای استخراج ارزهای دیجیتال نیازی نیست عرق بریزید، اما در مورد سوییت‌کوین اینگونه نیست. سوییت‌کوین را نمی‌توانید با اسیک، کارت گرافیک و سی‌پی‌یو ماین کنید. برای استخراج این ارز دیجیتال باید راه بروید و بدوید!

سوییت‌کوین یک اپلیکیشن دارد که در گوشی نصب می‌کنید و فعالیت فیزیکی شما را رصد می‌کند. به ازای هر 100 قدم یک SweatCoin دریافت می‌کنید. علاوه بر این جوایزی نیز به صورت روزانه می‌توانید دریافت کنید.

دوج‌کوین (DOGE)

 • زمان بلوک: 1 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: ASIC
استخراج دوج‌کوین (DOGE)
دوج‌کوین (DOGE)

دوج‌کوین (Dogecoin) شهرت بسیار بالایی دارد، اما در عین حال یکی از ساده‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است. این رمزارز از الگوریم Scrypt استفاده می‌‎کند. دوج را می‌توانید به صورت انفرادی استخراج کنید اما استفاده از استخرهای ماینینگ سود شما را بیشتر خواهد کرد. دوج کوین علاوه بر آسانی، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022 است.

بیت‌کوین گلد (BTG)

 • زمان بلوک: 10 دقیقه
 • بهترین سخت افزار برای استخراج: GPU
بیت‌کوین گلد (BTG)
بیت‌کوین گلد (BTG)

همان‌طور که از نام آن پیداست، بیت‌کوین گلد (Bitcoin Gold) فورکی از بیت‌کوین است. این ارز دیجیتال از یک الگوریم هش اثبات کار با نام Equihash استفاده می‌کند. هدف از توسعه‌ی بیت‌کوین گلد جلوگیری از استخراج توسط ماینرهای ASIC و در نتیجه حصول عدم تمرکز و استقلال است. الگوریتم Equihash-BTG به ماینرهای انفرادی اجازه می‌دهد تا برای استخراج بیت‌کوین از کارت گرافیک استفاده کنند.

در مجموع BTG انتخاب مناسبی برای مبتدیان است. با این حال، به ماینرهای کارت گرافیک نیاز دارید. استخراج بیت‌کوین گلد آسان است و در صورت کاهش نرخ مبادله، می‌توانید از قدرت هش ماینر برای استخراج سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده کنید.

بهترین ارز دیجیتال برای استخراج در سال 2022

ارزهای دیجیتال پایه‌ی باارزش زیادی وجود دارد، بنابراین تصمیم‌گیری ساده نیست. ما در لیست خود از دو جنبه آنها را بررسی کردیم. همان‌طور که متوجه شده‌اید نگفتیم که کدامیک بهترین ارز دیجیتال برای استخراج در سال 2022 است. برخی سودآورتر هستند برخی نیز به آسانی استخراج می‌شود.

در نهایت باید به دستگاه خود و میزان مصرف انرژی نگاه کنید. همچنین باید هدف خود را مشخص کنید. یک نکته‌ی کم اهمیت‌تر نیز وجود دارد؛ دوست دارید در کدام شبکه و پروژه‌ سهیم باشید. شما می‌توانید بر اساس علایق خود نیز تصمیم بگیرید از کدام بلاکچین حمایت کنید.

مثل همیشه یادآوری می‌کنیم که بهتر است خودتان تحقیق کنید. اگر جواب یکسانی وجود داشت ماینرها سراغ ارزهای مختلف نمی‌رفتند. همچنین باید ریسک‌ها را ارزیابی کنید. در پایان اگر احساس می‌کنید که ماینینگ کار شما نیست می‌توانید از صرافی‌ها، ارز دیجیتال را بخرید و روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

سوالات متداول بهترین ارز دیجیتال برای استخراج

ارزهای دیجیتال را به چه دستگاهی می‌توان استخراج کرد؟

ارزهای دیجیتال به دستگاه‌های مختلفی استخراج می‌شود. با این حال سه روش معمول وجود دارد: ماینرهای CPU، کارت گرافیک (GPU) و ماینرهای (ASIC)

چه روش‌هایی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد؟

استخراج ارز دیجیتال را می‌توانید به صورت انفرادی انجام دهید و یا به صورت گروهی و در استخرهای استخراج. ماینینگ ابری نیز روش سوم استخراج ارز دیجیتال است.

کدام ماینر برای استخراج ارز دیجیتال بهتر است؟

نمی‌توان پاسخ قطعی داد، اما معمولا دستگاه‌های ASIC توانایی بالاتری دارند. با این وجود برخی از رمزارزها در مقابل اسیک مقاوم هستند. اسیک و کارت گرافیک دو شیوه معمول‌تر سهتند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

آیا می‌توان با کامپیوتر، لپ‌تاپ و موبایل ارز دیجیتال را استخراج کرد؟

بله امکان‌پذیر است اما سودآور نیست. این کار توصیه نمی‌شود سود چندانی ندارد و به دستگاه‌های شما آسیب می‌رساند.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 5

تا حالا امتیازی ثبت نشده. اولین امتیاز رو ثبت کنید!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *