متاورس شیبا اینو چیست؟ چگونه در شیبرس زمین بخریم؟

متاورس شیبا اینو چیست؟ چگونه در شیبرس زمین بخریم؟

چشم بورس > رمزارز‌ها > متاورس شیبا اینو چیست؟ چگونه در شیبرس زمین بخریم؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه
فهرست مطالب

ارز دیجیتال شیبا اینو با ورود به متاورس گام بزرگی برداشته است. این پلتفرم به تازگی از متاورس خود با نام شیبرس Shiberse رونمایی کرده است. سوالات زیادی در مورد متاورس شیبا اینو وجود دارد: هدف از توسعه‌ی شیبرس چیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا سرمایه‌گذاری در شیبرس مناسب است؟ اگر پاسخ این سوال مثبت است چگونه می‌توانیم در متاورس شیبا اینو زمین بخریم. ما در این مقاله از چشم بورس در مورد این سوالات سخن خواهیم گفت. اگر با شیبا اینو آشنا نیستید توصیه می‌کنیم پیش از شروع مطلب زیر را بخوانید:

مقاله‌ی پیشنهادی: آشنایی با ارز دیجیتال شیبا اینو

متاورس شیبا اینو (شیبرس) چیست؟

متاورس شیبا اینو (شیبرس) چیست؟
متاورس شیبا اینو (شیبرس) چیست؟

مانند اکثر متاورس‌ها هدف از توسعه‌ی متاورس شیبا اینو با نام شیبرس (Shiberse) ایجاد یک دنیای دیجیتال غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین است. ویژگی‌هایی مانند واقعیت مجازی، زمین مجازی، بازار توکن غیرقابل معاوضه (NFT)، ویژگی‌های دیفای بر اساس اکوسیستم شیبا و گیم‌فای در شیبرس وجود دارد. در شیبرس شما باید سگ‌هایی به نام شیبا را پرورش دهید. شیباها مهارت‌های متفاوتی دارند و با آنها می‌توانید درآمد بدست آورید.

متاورس شیبا اینو بر اساس اتریوم است و یک توکن بومی به نام شیباورس (Shibaverse) با نماد VERSE دارد. از توکن VERSE به عنوان ابزار اصلی برای خرید زمین و سایر دارایی و همچنین اجرای سیستم Play to Earn استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: متاورس چیست و چه ارتباطی با ارزهای دیجیتال دارد؟

یک سوال اصلی وجود دارد: چه چیزی متاورس شیبا اینو را متمایز می‌کند؟ آیا با یک نسخه‌ی کپی مواجه هستیم یا متاورس شیبا اینو واقعا مورد جذابی است؟ توسعه‌دهندگان شیبرس این متاورس را پلتفرمی برای افراد مبتدی و تازه‌کار می‌دانند. آنها مدعی هستند در این پلفترم فرصت‌های مالی بزرگی وجود دارد. تیم شیبا اینو این دنیای مجازی را فضای سرگرمی و تعامل برای تمام افراد به ویژه نسل جوان و نوجوان می‌دانند.

طبق گفته‌های آنها مزیت بزرگ متاورس شیبا اینو سادگی آن است. به طوری که حتی نوجوانان و کودکان نیز می‌توانند از دنیای جذاب بلاکچین بهره‌مند شوند. در مجموع شیبرس قرار است مکانی برای توکن‌ها، بازی‌ها، سواپ و بسیاری موارد دیگر باشد. شیبرس در بلاکچین Shibarium اجرا خواهد شد و انتظار می‌رود نسبت به رقبا نرخ گس کمتری داشته باشد.

ویژگی‌های متاورس شیبا اینو

در این بخش ویژگی‌های کلید شیبرس را بررسی می‌کنیم.

شیبا NFT 2.0

داشتن شیبا به صورت توکن غیرقابل معاوضه در شیبرس، شما را قادر می‌سازد در ویژگی‌های مختلف این متاورس شرکت کنید از جمله در رویدادهای اجتماعی، بازی و مشاغل. هر شیبا منحصر به فرد است و ظاهر و مهارت‌های خود را دارد. شما می‌‌توانید تعداد زیادی از آنها را داشته باشید و اگر نر و ماده‌ی این سگ‌های شیبا را خریداری کنید، امکان تولید مثل نیز وجود دارد. در نهایت می‌توانید از آنها در بازی‌های کریپتویی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: معرفی 10 بازی کریپیتویی برای بدست آوردن ارز دیجیتال رایگان

املاک

در بخش‌های بعد در مورد زمین شیبا اینو بیشتر صحبت خواهیم کرد. هر قطعه‌ زمین، آپارتمان یا خانه به صورت یک NFT خواهد بود در نتیجه می‌توان به راحتی آنها را اجاره دارد و یا فروخت. بسته به مکان، اندازه و… قیمت املاک متفاوت خواهد بود.

داشتن یک ملک به این معناست که می‌توانید شیباها را در آنها پرورش دهید. هر چقدر اندازه‌ی ملک بزرگتر باشد شیباهای بیشتری می‌توانید پرورش دهید. علاوه بر این می‌توانید در این املاک فروشگاه‌ها و گالری‌های مجازی تاسیس کنید. در مراحل بعدی توسعه‌ی متاورس، هر ملک را می‌توانید به صورت منحصر به فرد با واقعیت مجازی رندر کنید تا خریداران بتوانند از آن بازدید کنند.

اکسسوری

شما در متاورس شیبا اینو می‌توانید برای شیباهای خود لباس و اکسسوری‌های منحصر به فرد خریداری کنید. از آنجایی که این اکسسوری‌ها به صورت NFT هستند، می‌توانید با آنها معامله کنید. این یک فرصت عالی برای کسب درآمد از متاورس شیبا است. جالب است بدانید حتی در حین کاوش در این متاورس نیز می‌توانید این تجهیزات را جمع‌آوری کنید.

Play2earn

شیبای شما فقط یک موجود مجازی بی خاصیت نیست، آنها می‌توانند در بازی‌ها و مسابقات شرکت کنند و برای شما درآمد بدست آورند. گفتیم که هر کدام از شیباها مهارت‌های منحصر به فرد دارند شما می‌توانید با آنها یک تیم تشکیل دهید. اگر شیبای شما پیروز شود به شما پاداش‌هایی از جنس توکن VERSE پرداخت می‌شود.

توکن شیباورس (VERSE)

توکن شیباورس (VERSE)
توکن شیباورس (VERSE)

شیباورس یا به اختصار ورس (VERSE)، توکن بومی متاورس شیبا اینو است. از این توکن ERC20 برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • خرید زمین و دیگر دارایی‌های مبتنی بر NFT
  • پرداخت در بازی‌های Play2Earn

تعداد کل توکن‌های ورس یک میلیارد واحد است که تمام آن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. 80 درصد از این عرضه در داخل صرافی‌های غیرمتمرکز انجام خواهد شد و 20 درصد باقی در اکوسیستم شیبا باقی خواهد ماند. شیباورس را نمی‌توان به صورت مستقیم و با ارزهای فیات خریداری کرد، اما می‌توانید با استفاده از اتریوم در صرافی‌های مخلتف این توکن را بخرید.

خرید زمین در متاورس شیبا اینو

خرید زمین در متاورس شیبا اینو
خرید زمین در متاورس شیبا اینو

این روزها خرید زمین در متاورس بسیار وسوسه‌کننده است. شیبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست. شیبا اینو اعلام کرده است در مجموع 100595 قطعه زمین در شیبرس وجود دارد، اما در حال حاضر تنها یک سوم این زمین‌ها به فروش می‌رسد. در حالت کلی زمین‌های شیبا اینو به چهار ناحیه تقسیم می‌شوند: ناحیه رشد، ناحیه دفاعی، ناحیه فناوری و ناحیه ارزها.

  • کل زمین های موجود: 100595 قطعه که36431 قطعه در فاز یک به فروش می‌رسد.
  • قیمت: پیشنهادات اولیه بین 0.2 تا 1 اتریوم.
  • نحوه‌ی خرید: در مرحله‌ی اول به صورت حراج و در ادامه همه می‌توانند به صورت معمول خرید کنند.
  • در دسترس بودن: اولویت دسترسی برای دارندگان LEASH و Shiboshi است و سپس در دسترس عموم خواهد بود.

اولین و سریعترین راه برای خرید زمین نگه‌داشتن توکن LEASH است. دارندگان این توکن در اولویت هستند. میزان دسترسی به مقدار LEASH قفل شده و مدت زمان آن بستگی دارد. طبق گفته‌ی تیم شیبرس، باید بین 0.2 تا 5 واحد از این توکن را به مدت 45 تا 90 روز قفل کنید. هر چقدر این مقدار و مدت زمان قفل شدن بیشتر باشد زمین بیشتری می‌توانید بخرید.

مکانیسم مشابهی نیز برای دارندگان توکن Shiboshi وجود دارد. آنها نیز در اولویت خواهند بود. با این حال اگر در فاز اول همه‌ی زمین‌ها به فروش نرسند خرید زمین با اتریوم برای همه در دسترس خواهد بود.

قیمت زمین در متاورس شیبا اینو

زمین های مجازی بر اساس موقعیت مکانی و دسترسی در چهار سطح قرار می‌گیرند. قیمت ها به شرح زیر است. این قیمت‌های برای فاز حراج است و در این سطح باقی نخواهند ماند.

  • سطح 1 (Diamond Teeth): 2,024 قطعه هزینه هر کدام 1 اتریوم
  • سطح2 (Platinum Paw): 5,714 قطعه هزینه هر کدام 0.5 اتریوم
  • سطح 3 (Gold Tail): 7,356 قطعه هزینه هر کدام 0.3 اتریوم
  • سطح 4 (Silver Fur): 17,030 قطعه هزینه هر کدام 0.2 اتریوم

آیا متاورس شیبا اینو ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

پاسخ دادن به این سوال ساده نیست؟ متاورس شیبا اینو هنوز در ابتدای مسیر است. حرکت شیبا اینو به سمت متاورس هوشمندانه است و به توکن‌های این پلفترم کاربری بیشتری می‌دهد. با این حال نباید فراموش کنید صرف حضور یافت در متاورس کافی نیست. متاورس فرصت بزرگی است اما شیبا اینو باید با رقبای بزرگی مانند سندباکس و دیسنرالند رقابت کند. این دو پلفترم در حال حاضر طرفداران زیادی دارند و در آینده احتمالا محبوب‌تر خواهند شد.

شیبا اینو جامعه‌ی هواداران بسیار قدرتمندی دارد، اما این مزیت برای موفقیت کافی نیست. فناوری متاورس در ابتدای راه است و سرمایه‌گذاری در آن با ریسک بالایی همراه است. اگر چه پتانسیل متاورس بالاست اما کسی به طور قطع نمی‌داند چند سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سوالات متداول

متاورس شیبا اینو چیست؟

متاورس شیبا اینو یا به اختصار شیبرس، دنیای مجازی تیم توسعه‌ی شیبا اینو است. این متاورس دارای 100595 قطعه زمین است و قرار است محلی برای بازی‌های بلاکچین، بازار NFT، سرگرمی و مشاغل مجازی باشد.

شیباورس (VERSE) چیست؟

متاورس شیبا اینو دارای یک توکن بومی به نام شیباورس است. از این توکن برای خرید زمین و دارایی در این متاورس و همچنین پرداخت برای بازی‌های کریپتویی استفاده می‌شود.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید

متوسط امتیاز: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده. اولین امتیاز رو ثبت کنید!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *