بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سال 2022

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سال 2022

چشم بورس > رمزارز‌ها > بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سال 2022
زمان مطالعه: 6 دقیقه
فهرست مطالب

در این مقاله مجموعه‌ی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سال 2022 را معرفی خواهیم کرد. این ارزهای دیجیتال در چهار حوزه‌ی مختلف یعنی وب 3.0، متاورس و NFT، دیفای و مدیریت داده بررسی می‌شوند. ما سعی کرده‌ایم ترندهای بازار ارز دیجیتال را بشناسیم و سپس بهترین ارزهای دیجیتال در هر حوزه برای هودل کردن را انتخاب کنیم. بدیهی است ارزهای جذاب مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت به این لیست ختم نمی‌شوند.

این مقاله توصیه‌ای برای خرید و یا فروش یک ارز دیجیتال نیست. ما صرفا یک لیست متنوع و با پتانسیل بالا را در حوزه‌های آینده دار ارز دیجیتال معرفی می‌کنیم.

بهترین ارزهای دیجیتال وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری بلندمدت
بهترین ارزهای دیجیتال وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری بلندمدت

لاکی بلاک (LBLOCK): ترکیبی از وب 3.0 و بازی‌های کریپتویی

ترکیب وب غیرمتمرکز و بازی‌های بلاکچین بسیار جذاب به نظر می‌رسد. لاکی بلاک (Lucky Block) برای شکستن انحصار اپراتورهای قرعه‌کشی متمرکز توسعه یافته است. با استفاده از شبکه‌های وب 3.0، لاکی بلاک به دنبال انقلابی در صنعت 330 میلیارد دلاری بازی‌های مبتنی بر شانس است. با این پلتفرم قرعه‌کشی به صورت غیرمتمرکز و بدون تقلب انجام می‌شود. از لاکی بلاک می‌توان برای رای‌گیری نیز استفاده کرد.

لاکی بلاک دو مزیت بزرگ دارد؛ با آن قرعه‌کشی با هزینه‌ی کمتر انجام می‌شود و همچنین مبنایی بهتر برای تصادفی بودن نتایج است. مزایا به اینجا ختم نمی‌شود به زودی برنامه‌ی دسکتاپ راه‌اندازی خواهد شد. جالب است بدانید ده درصد از هر چک‌بات و دوازده درصد از کارمزد تراکنش‌ها به دارندگان LBLOCK پرداخت می‌شود.

مطلب پیشنهادی: وب 3.0 چیست؟ معرفی بهترین ارزهای وب 3.0

پالیگان (MATIC): راه‌حل لایه‌ی 2 برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

مهم‌ترین مشکل اتریم هزینه‌های تراکنش بالای آن است. پالیگان در اصل پلتفرمی برای کمک به مقیاس‌پذیری اتریوم است. این شبکه به عنوان پلفترم لایه‌ی دوم نقش مهمی در کاهش هزینه‌ی گس اتریوم دارد و بخش مهمی از زیرساخت فعلی Web 3.0 است. با پالیگان سرعت تراکنش‌های اتریوم بالاتر می‌رود و در عین حال هزینه‌های گس کاهش خواهد یافت.

حتی با مهاجرت اتریوم به اتریوم 2.0، نیاز به زنجیره‌ی جانبی پالیگان برطرف نخواهد شد. در پایان سال گذشته‌ پالیگان، Mir را خریداری کرد تا بتواند روی اتریوم 2.0 اجرا شود. در حال حاضر پالیگان از نظر بنیادی بسیار ارزشمند است و از بهترین ارزهای دیجیتال وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 است.

فایل‌کوین (FIL) – انتقال و ذخیره‌سازی فایل به صورت غیرمتمرکز

اساس وب 3.0 غیرمتمرکز بودن است. فایل‌کوین (Filecoin) روشی برای ذخیره‌سازی داده به صورت غیرمتمرکز است. کاربران ظرفیت مازاد خود را می‌توانند با این پلفترم بفروشند و اجاره دهند. فایل‌کوین یک پروتکل کاملا خودکار و بدون دخالت شخص ثالث است. با فایل‌کوین اشتراک‌گذاری همتا به همتا و امن انجام می‌شود. این ایده‌ای بسیار جالب توجه است. به همین دلیل فایل کوین جزو بهترین ارزهای وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 است.

بهترین ارزهای دیجیتال متاورس و NFT برای سرمایه‌گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال متاورس و NFT برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارزهای دیجیتال متاورس و NFT برای سرمایه‌گذاری

سندباکس (SAND): پلتفرم گیمینگ متاورس

سندباکس یک متاورس است که بازیکنان در آن با استفاده توکن غیرقابل معاوضه (NFT) و توکن بومی SAND درآمد بدست می‌آورند. توکن‌های غیرقابل معاوضه در واقع گواهی مالکیت دیجیتال زمین و سایر دارایی‌ها در سندباکس هستند. هر آیتم در سندباکس را می‌توانید در بازار بفروشید و یا بخرید.

سندباکس از ابزارهایی مانند Game Maker بهره می‌برد که بازیکنان با آن می‌توانند به سادگی و بدون نیاز به کدنویسی بازی‌های دیجیتالی خلق کنند. همچنین تعداد زیادی زمین (LAND) در این متاورس وجود دارد که بازار آنها نیز محبوب است. متاورس یک حوزه‌ی جدید و با پتانسیل بالاست و سندباکس از برترین ارزهای دیجیتال متاورس برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 است.

مطلب پیشنهادی: بهترین توکن‌های متاورس

انجین (ENJ): پلتفرم بازی، بازار کالاهای مجازی

هدف از توسعه‌ی انجین (Enjin) تبدیل شدن به بزرگترین پلفترم بازی‌های آنلاین است. در حال حاضر 250,000 انجمن بازی با 19 میلیون گیمر از انجین استفاده می‌کنند. یک ایده‌ی جذاب اساس کار انجین است. توکن انجین را می‌توان در متاورس‌های مختلف استفاده کرد. به طوری که دیگر نیاز نباشد برای خرید آیتم‌های یک بازی از یک توکن بومی خاص استفاده کنید.

انجین کوین بر روی شبکه اتریوم پیاده‌سازی شده و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. البته این ارز دیجیتال استاندارد جدی به نام ERC-1155 ابداع کرده است. با انجین می‌توان آیتم‌هایی ساخت که در چندین بازی قابل استفاده هستند. این موضوع برگ برنده‌ی انجین است.

دیسنترالند (MANA): بازی متاورس

دیسنترالند مهم‌ترین رقیب سندباکس و از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس برای سرمایه‌گذاری است. در دیسنترالند دو توکن MANA و LAND وجود دارد که بر اساس استاندارد ERC20 هستند. سازوکار دیسنترالند شبیه سندباکس است و اینجا نیز از NFT برای تایید مالکیت املاک دیجیتال استفاده می‌شود. علاوه بر این، دیسنترالند از توکن مانا برای پرداخت استفاده می‌کند.

در حالی که فیسبوک میلیاردها دلار برای ساخت متاورس خود هزینه می‌کند، پلتفرم‌هایی مانند دیسنترالند و سندباکس بی سر و صدا و با هزینه‌ی کمتر یک متاورس پرطرفدار را راه‌اندازی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با بازی دیسنترالند و ارز دیجیتال مانا

بهترین ارزهای دیجیتال دیفای برای سرمایه‌گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال دیفای برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارزهای دیجیتال دیفای برای سرمایه‌گذاری

لوپرینگ (LRC): صرافی غیرمتمرکز

شبکه‌ی لوپرینگ (Loopring) نیز همانند پالیگان یک راه‌حل لایه‌ی دوم برای اتریوم است، اما به طور خاص هدف آن صرافی‌های غیرمتمرکز است. با لوپرینگ مقیاس‌پذیری صرافی‌های غیرمتمرکز افزایش و کارمزد آنها کاهش خواهد یافت.

لوپرینگ مدعی است که مقیاس‌پذیری را بدون تضعیف امنیت ارائه می‌دهد، همین موضوع کافی است که آن را در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بدانیم. در لوپرنیگ 16,400 تراکنش در ثانیه انجام می‌‎شود که فوق‌العاده است.

کرو (CRV): صرافی غیرمتمرکز

پروتکل کرو (Curve) در حوزه‌ی دیفای رشد سریعی داشته است. این پروتکل در ابتدا بر روی اهرم نقدینگی استیبل‌کوین‌ها متمرکز بود. اما سپس تبدیل به یک پروتکل صرافی غیرمتمرکز تبدیل شد. کرو ویژگی‌های جالبی دارد! هیچ دفتر سفارشی در بازارهای کرو وجود ندارد، در عوض از مکانیزم بازارساز خودکار بر اساس استخرهای نقدینگی استفاده می‌شود.

در حال حاضر کرو بیش از صد استخر نقدینگی مختلف دارد، نسبت به اکثر دکس‌ها نقدینگی مناسبی دارد و مهم‌تر از همه کارمزدهای آن کاملا رقابتی است. کرو پلتفرمی رو به رشد و از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سال 2022 است.

پنکیک‌سواپ (CAKE): صرافی غیرمتمرکز

همانند کرو و لوپرینگ، پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) نیز یک صرافی غیرمتمرکز است. این صرافی روی بایننس اسمارت چین و بر اساس مکانیسم بازارساز خودکار اجرا می‎‌شود. با استفاده از زنجیره‌ی هوشمند بایننس ترید در این صرافی سریع و ارزان‌تر از دکس‌های اتریوم است. این صرافی یک توکن بومی به نام CAKE دارد. با توجه به پتانسیل‌های پنکیک سواپ، CAKE یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است و ما تصور می‌کنیم که امکان رشد بیشتر را دارد.

بهترین ارزهای دیجیتال مدیریت داده برای سرمایه‌گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال مدیریت داده برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارزهای دیجیتال مدیریت داده برای سرمایه‌گذاری

گراف (GRT) – پروتکل نمایه‌سازی برای جستجو در بلاکچین

ما هر روز از اینترنت استفاده می‌کنیم و کار کردن آن را بسیار ساده و بدیهی می‌دانیم. تعداد کمی از ما در مورد روش کارکرد پروتکل‌هایTCP/IP اطلاع داریم. بدون آنها موتور جستجوی گوگل وجود نخواهد داشت. گراف (Graph) در تلاش است که استانداردی برای نمایه‌سازی در دنیای برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد کند، به طوری که به صورت ساده بتوان داده‌های بلاکچین را جستجو کرد.

فناوری گراف منبع باز است و همه‌ی کاربران می‌توانند با آن برنامه‌های غیرمتمرکز بسازند. یونی سواپ، آدیوس و سینتتیکس برخی از پروژه‌های محبوب بر اساس گراف هستند. توکن این پلفترم به نام GRT یک انتخاب مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است.

چین‌لینک (LINK): شبکه‌ی اوراکل غیرمتمرکز

هدف چین‌لینک (Chainlink) اتصال قراردادهای هوشمند به داده‌های دنیای واقعی است. قراردادهای هوشمند منطق تجاری خاصی را در خود دارند، مانند زمان پرداخت سود وام. برای دانستن زمان پرداخت باید بلاکچین به داده‌های تقویم متصل شود.

چین‌لینک بلاکچین نیست، در اصل مجموعه‌ای از اوراکل‌هاست که در واقع به صورت فیدهای داده عمل می‌‎کنند. این اوراکل‌ها مستقل هستند ونسبت به سرویس‌های اوراکل متمرکز امن‌تر هستند. خدمات چین‌لینک بسیار حیاتی است و از این رو در لیست ما قرار گرفته است.

دنت (DENT): بازار غیرمتمرکز داده تلفن همراه

دنت (Dent) به عنوان آخرین مورد از لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مورد جالبی است. چشم‌انداز این پلفترم ایجاد یک صرافی جهانی برای خرید و فروش پنهای باند موبایل است. دنت روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود و هر فردی از هر جای دنیا به آن دسترسی دارد.

چرا دنت برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ پاسخ بسیار ساده است؛ امروزه چند میلیارد نفر در دنیا به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند و این به معنای یک فرصت بسیار بزرگ است. در حال حاضر خدمات دنت در 140 کشور در دستر است و 25 میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند. به عنوان آخرین نکته دنت قراردادی با شرکت سامسونگ عقد کرده است که نشان از اهداف بالای آن دارد.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید

متوسط امتیاز: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده. اولین امتیاز رو ثبت کنید!

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *